Piret
Kas istumine on tõesti uus suitsetamine?
Käsi püsti, kes on kuulnud, et istuv töö on tervisele kahjulik! Kas asi on tegelikult ka nii hull kui meile räägitakse?
Kindel on see, et inimese keha on loodud liikuma. Inaktiivsus on üks 21. sajandi suurimaid riske meie tervisele. Alates tööstusrevolutsioonist on meie töö iseloom suuresti muutunud – üha vähem on füüsilise töö tegijaid ning rohkem inimesi, kes töötavad arvuti või mõne masina taga.

Räägitakse, et istumine tapab, tekitab seljaprobleeme jne. Teaduskirjandus väidab aga vastupidist. Probleeme ei tekita mitte ISTUMINE vaid VÄHENE LIIKUMINE. Kusjuures, istumise vastand ei ole seismine vaid LIIKUMINE. Seismine on üks vorm mitte liikumisest.
Seega, kuidas nullida istuva töö kahjulikku mõju kehale? Tegelikult on see väga lihtne – täida igal nädalal WHO soovitatud LIIKUMISNORMID, mis on järgmised:
Seega, kuidas nullida istuva töö kahjulikku mõju kehale? Tegelikult on see väga lihtne – täida igal nädalal WHO soovitatud LIIKUMISNORMID, mis on järgmised:

Täiskasvanud ja eakad peaksid iga nädal aktiivselt liikuma 150 minutit keskmise intensiivsusega või 75 minutit kõrge intensiivsusega.

Vajaliku liikumishulga võib kokku koguda vähemalt 10-minutiliste järjepanu kestvate tegevustena.

Soovitatav on nädalane koormus jagada ühtlaselt, näiteks: viiel päeval nädalas keskmise intensiivsusega vähemalt 30 minutit või kolmel päeval nädalas kõrge intensiivsusega vähemalt 25 minutit.

Kusjuures, 150 minutit on vaid 1,4% sinu nädalast! Kuidas Sulle tundub – on see tehtav?

Järgmises postituses räägime lihtsatest nippidest, kuidas luua ergonoomiline töökeskkond. Kusjuures, selleks ei ole vaja osta mitu tuhat eurot maksvaid kontoritoole või arvuti hiiri.
Liitu meie Facebook'i grupiga "Treening ja toitumine - targalt vormi" ning saa osa põnevatest aruteludest.

Made on
Tilda