Egert
Egerti võistlushooaeg - IV osa
Diamond Cup Belgia - esimene suur võit!
Diamond Cup Belgia - selle võistlusega pidin hooajale joone alla tõmbaba.

Kogu teekond oli paras katsumus. Esiteks muudeti Belgia võistluse kuupäevasid, aga minul olid lennud juba ostetud, mistõttu ametlikule kaalumisele ma ei jõudnudki. Tänu Eesti Kulturismi- ja Fitnessi Liidu presidendi hr Ergo Metsla suurele abile sain korraldajaga diili, et registreerime mind reede õhtul hiljem, kui lõpuks Belgiasse jõuan.

Hakkasin siis reede lõunal kaalu tegema, selline 2h saunaprotseduure ja söök ning vesi välja. Päeva toiduks olid riisigaletid ja batoonid, et võimalikult vähe koguseliselt tarbida. Vett sisuliselt ei joonud ja õhtuks tekkis olukord, kus tühja kõhu tunne oli minevik, saaks ainult vett juua. Kui lõpuks kohale jõudsin teatas korraldaja,t teeme regamise hoopis võistluspäeva hommikul. Igatahes kaal oli tehtud, aga enam juurde süüa ka ei saanud. Egas midagi, õhtuks veel pakk galette ja Belgia õlut. Vedeliku puudus oli lõpuks nii suur, et kui tavaliselt jookseb õlle kenasti välja siis keha võttis sellegi enda sisse parema puudumisel.

Võistelda oli võimalik kahes kategoorias. Kavas oli Games Classic Bodybuilding. Erinevus klassikalisest kulturismist seisnes selles, et kaaluda tohtisin veel vähem. Ma võin enda pikkuse (175cm) juures kaaluda 77kg. Kui teen ennast pikemaks, siis saan olla jälle veidi raskem. Kuna tegu oli OPEN kategooria, siis võisin olla nii pikk kui tahes. Venitasin ennast 176,6 cm peale ja kaalumisel oli hooaja madalam kaal 78.4 kg. Selle kaaluga olin kõige väiksem poiss kategoorias.
Hommikusöök oli 2 espressot ja mõned galetid. Lõpuks kell 10 sain regamise tehtud. Olin rahul, enne lava jõudsin veel ühe banaani ja mõned galetid sisse tõmmata, aga suuresti läksin seekord ilma toiduta peale. Õnneks kõik toimis - õudu ja jaksu oli ning väsimust ei tundnud.

Tegin teise kategooriana kohe algatuseks classic physique. Nii tugevat lineup'i pole ma veel näinud. Endalegi üllatuseks sain 5. koha ja vahe neljandaga oli väga väike (see sama tüüp pani pärast klassikalise kulturismi kategooria kinni ja võttis PRO kaardi).

Oma põhikatis võtsin kindla võidu, täisskooriga, mis tõstis emotsiooni eriti kõrgele. Suur töö sai tehtud ja esimene suur võit rahvusvahelisel tasemel on nüüd käes! AGA joont alla sellega hooajale ei tõmba, nüüd on kindel siht ja plaan sõita juba 10 päeva pärast MM-ile Hispaaniasse. Seal saan samuti seda alamõõduliste kulturistide kategooriat teha ja enda pikkuses olles tuleb kaalumisel olla 77kg. Seega 1,5kg tuleb veel maha võtta! Aga ma tean, et ma suudan seda.
Ühesõnaga pitsat ja pastat ei söönud, võtsin võidu tähistamiseks pokaali veini, sõin galette kõrvale ja olin järgmisel hommikul kell 6:00 jooksutossud jalas mööda Monsi pimedaid tänavaid siblimas.

Usk ja lootus on, et MM-iks olen elu parimas vormis! Ja etteruttavalt öeldes, ei lõppe ka seal veel hooaeg. Nädal peale MM-i on juba koduses Göteborgis veel üks mõõduvõtt plaanis. See võtab ära võimaluse peale MM-i söögiga liiga teha ja 2 päevaga 8 kg juurde võtta nagu eelmisel hooajal läks. Ja Rootsi on lihtsalt nii nostalgiline koht. Kui kodumaal peole, sööma ja muud moodi tähistama ei lubata, siis tuleb seda naabrite juures teha. Seega 14. november peaks hetkeseisuga olema tõesti viimane start, aga mine sa tea. Süües kasvab isu ja ma ei välista enam midagi.
See tunne oli võimas! Pildil võistluste esimesed neli ning Belgia alaliidu "lipsud".
Made on
Tilda